ÇÖZÜMLERİMİZ

Web Tasarım

PORTNETSİS Kurumsal Çözümler Web Tasarım

Kurumsal veya kişisel faaliyetler için günün belli saatlerinde açık olabilecek fiziksel tanıtımlar yerine sürekli açık olacak bir reklam panosu yani online bir pano, ürünlerinizi tanıtmanıza, müşteri kitlenizi arttırmanıza, marka bilinci oluşturmanıza veya kişisel bir istediğinizi 7/24 karşılamanıza yardımcı olur. Bu online panonun ismi web sitesidir. Web siteniz aynı zamanda yanınızda her zaman taşıyabileceğiniz bir kartvizit veya katalogdur.

Peki iyi bir web sitesi hangi özelliklere sahip olur derseniz; PORTNETSİS neye ihtiyacınız olduğunuzu belirleyerek size en uygun tasarımı profesyonellikle birleştirerek size sunar. Aşağıda yapılabilecek web sitesi türlerini görebilir ve fikirlerinizi biraz daha netleştirebilirsiniz.Web Sitesi Türleri

Grafik ve animasyon yoğunluğu olarak ön planda olan web siteleridir, görsel programlarla hazırlanır. Çok fazla programlama gerektirmez.Bu tarz siteler hazırlandıktan sonra sunucu üzerinde kolayca yayınlanır. Statik web sayfalarının içerikleri firmamız tarafından değiştirlir ve güncellenir. İçeriği çok sık değişmeyecek ve çok fazla sayfa sayısı olmayacak diyorsanız size statik site öneriyoruz.

Statik Web Sitesi Avantajları Nelerdir ?
- Web sunucularında çok fazla özellik gerektirmez. ( Veri tabanı gerektirmez )
- Hosting (barındırma) maliyetinin düşüktür.
- Yazılım maliyetinin düşüktür.

Statik Web Sitesi Dezavantajları Nelerdir ?
- Yönetim ve güncelleme için firmamıza bağımlı olunması,
- Ek sayfa oluşturulmanın zor olması,
- Başta Google olmak üzere diğer arama motorlarında kolay bulunur olamaması.

Özellikle E-ticaret yapıları için tavsiye ettiğimiz ve bütün web siteleri için önerdiğimiz yapıdır. Günümüzde web siteleri; ticari firmaların cirolarını arttıran, kurumların faaliyetlerini yaygınlaştıran ve kişisel kullanıcıların paylaşımlarının artmasını sağlayan yazılımlar haline gelmiştir.
Bu nedenle dinamik ( güncellebilir ) web siteleri günümüzün tercihidir.
Dinamik bir web sitesinde, farklı içerik ile sunulması istenen kısımlar bir veritabanında tutulur ve sayfa çağrıldığında bu bilgiler veri tabanından alınarak HTML kodları içinde sunulur. Sonuç olarak sayfayı çağıran bilgisayara giden bilgi statik bir web sitesindeki ile aynıdır, ama istek anında oluşturulmuştur. Gösterilecek sayfaların genel bir yapısı olduğunu ve içeriklerinin değişken olduğunu düşünelim. Bu durumda genel tasarım (örneğin başlık kısmı, logo vb.) , tek başına veritabanında ya da dinamik içeriği oluşturacak scriptin (örneğin PHP, .NET, JSP kodu) içinde bulunur, ancak içeriğin (örneğin metinin) geleceği yerde scriptte bir değişken vardır. Bu değişken her sayfa için karşılık gelen metin veritabanından okunarak değiştirilmesi için kullanılır.

Neden Dinamik Web Sitesi İstemelisiniz ?
Özellikle içeriği sık değişen, ya da geniş bir içeriğe sahip sitelerde bir değişiklik yapılmak istendiğinde sadece veritabanındaki ilgili verinin değiştirilmesi sayfanın değişmesi için yeterlidir. Bu sayede kolay ve hızlı bir şekilde güncellenebilir ve geliştirilebilir.
Benzer şekilde, sitenin genel görünümü ile ilgili bir değişiklik yapılacaksa bu sadece sayfa yapısı üzerinde bir kez yapılır.
Yani değişikliği bir kere yapmak, sınırsız sayıda sayfanın bu değişiklikten etkilenmesini sağlar.
Günümüzde web sitesi yaptırmanın asıl amacı arama motorlarında ön planda olmaktır. Sayfa sayısının sınırsız arttırılabilmesi nedeni ile dinamik siteler tercih sebebidir.

PORTNETSİS; teknolojinin gereksinimlerini sürekli takip ederek, son kullanıcının ihtiyaçlarını gözden geçirip en hızlı en doğru çözümü bulma çabasındadır.

Bugün dünyada ve ülkemizde olmazsa olmaz haline gelen, kimsenin elinden düşmeyen ve önemli İhtiyaçlarımızdan biri olan mobil teknolojisi vazgeçilmezimiz olmuştur.

Bilgiye ulaşmanın en kestirme yolu olan mobil teknolojisi ile ilgili çalışmalarımız, firmaların, kurumların ve kişilerin işlerini çok kolaylaştırmaktadır.

Siz de bizimle irtibata geçerek mevcut sitenizin mobil uyumlu olması için talepte bulunabilir ve ya mobil uyumlu yeni web sitesi talebinde bulunabilirsiniz.

Gittikçe yaygınlaşan mobil dünyada sizde yerinizi almak için bizimle iletişime geçin.