ÇÖZÜMLERİMİZ

Penetrasyon Testleri

PORTNETSİS Kurumsal Çözümler Penetrasyon Testleri

Sızma testleri günümüzde yaygınlaşan siber saldırılara karşı oluşturulmuş en büyük savunma şeklidir. Alanında uzman kişiler tarafından yapılan bu testler gerekli izinler alındıktan sonra belli aşamalarda gerçekleştirilir. Uzmanlar tarafından yapılmayan bilinçsiz sızma testleri sistemde ciddi anlamda sorunlara sebep olabilir ve işletmelere yarar yerine zarar sağlamış olur.

Birçok değişik isimle bilinen sızma testleri, penetrasyon testleri olarak da bilinir. Bu testler bilgi toplama, açık analizi ve rapor üretimi olarak 3 ana bölümden oluşur. Bu bölümlerin tamamında müşteri ile ikili ilişkilerini sürdüren Portnetsis, profesyonel bir iletişim stilini benimsemiştir.

Bilgi toplama aşamasında, testlerin yapılacağı sistemler ile ilgili gerekli izinler alınır ve bilgilendirmeler gerçekleştirilir. Yasal sorumluluklar müşteriyle paylaşılır ve izlenecek yol haritası tarif edilir.

Açık arama aşamasında, istenilen test çeşitlerine yönelik bilgiler sınıflandırılır ve uzman kişilerin gözetimi altında testler gerçekleştirilir. Testler her zaman müşterilerin en az yoğun olduğu zaman aralıklarında ve sisteme kesinlikle zarar vermeyecek biçimde gerçekleştirilmelidir.
Rapor hazırlama aşamasında ise toplanan bilgiler müşteriye detaylı bir döküm şeklinde teslim edilir. Teslim edilen rapor ve içerisinde bulunan bilgilerin tamamı, Portnetsis-Müşteri arasında gizlilik anlaşmasına tabiidir ve kesinlikle 3. partiler ile paylaşılmaz.

Sızma testi hizmetlerinden yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilir ve en kısa zamanda bir toplantı ayarlayabilirsiniz!